Home » Zdrowa w każdym wieku » Czerpać siłę z czułości i bliskości
Zdrowa w każdym wieku

Czerpać siłę z czułości i bliskości

siłę
siłę
Fot.: Patrycja Płanik

Marieta Żukowska

Dla wielu kobiet jest pani ikoną stylu, promuje pani naturalne piękno i minimalistyczny styl. Które aspekty sprawiają, że czuje się pani atrakcyjnie?

Bardzo miło mi to słyszeć. Zwłaszcza, że jest tyle pięknych kobiet, tak wiele dziewczyn, które – w ramach troski o zdrowie, swoją kondycję psychiczną, rozwój – są aktywne, mądre i świadome. Uważnie je obserwuję i podziwiam. To wielka moc i siła, by iść za swoim głosem. Ci, którzy są ze mną blisko wiedzą, że często mówię o intuicji. Oczywiście jest to słowo wytrych, czasem może nic nie znaczyć, a nawet być pewnym sposobem do uzasadnienia swoich decyzji. Bo nie da się z nim dyskutować. Ja uważam inaczej. I nauczyłam się szanować swój wewnętrzny głos. To jest bardzo prosty mechanizm. Gdy czujemy dyskomfort – mówmy o tym głośno. Gdy czujemy radość – słuchajmy tego uczucia i idźmy za nim.

Jak się pani czuje teraz, w tych pandemicznych czasach? Co w tym czasie daje pani radość i chęć do działania?

To jest bardzo wymagający dla nas wszystkich czas. Pamiętam początki lockdownu. Kocham Włochy i mam tam wielu znajomych, przyjaciół. Postanowiłam więc w tym czasie być bardzo ostrożna i zostać w domu z rodziną, skupiłam się na tym, by dawać jej radość i wsparcie. Pewnie wiele osób pomyśli sobie: co to za pomysł – tańce z córką, skoki… Dla mnie to była jednak szansa na przetrwanie. Chciałam, by Pola śmiała się co rano. Jeśli trzeba było w zamian skakać – skakałam. A przy okazji się śmiałyśmy i łaskotałyśmy, to pomagało rozładować napięcie. W tym czasie zwróciłam się ku czułości i bliskości, z nich czerpałam sile. Te dni po raz kolejny udowodniły mi jakie to szczęście mieć wspaniałych przyjaciół i bliskie osoby obok siebie, bez reszty da się obejść.

Jak w dzisiejszych czasach dba pani dba o swoje zdrowie? Czy pani zdaniem umiemy o siebie zadbać? Do czego chciałaby pani namówić Polki?

Codziennie rano piję gorącą wodę z imbirem, kurkumą, pieprzem cayenne i cytryną. Dwa razy dziennie trenuję medytację transcendentalną – 20 minut rano i wieczorem, to genialny trening dla mojego umysłu. Staram się codziennie ćwiczyć. Jeśli zaś chodzi o nasze kobiece potrzeby, czyli chęć czucia się piękną… Mam sprawdzone sposoby: zabiegi anty-aging, japońskie masaże twarzy, mezoterapia czy delikatny laser idealnie wpasowują się w moją filozofię pielęgnacji, którą uzupełniam kosmetykami. Mam swoje perełki: regenerujące serum z kwasem hialuronowym oraz oparta na naturalnych składnikach seria kosmetyków przeznaczona do pielęgnacji włosów, które często są bardzo suche. Wszystko to uzupełniam odpowiednimi suplementami.

Next article