Skip to main content
Home » Zdrowa w każdym wieku » Kochaj siebie, swoje ciało, swoje doskonałości i niedoskonałości
Zdrowa w każdym wieku

Kochaj siebie, swoje ciało, swoje doskonałości i niedoskonałości

Dr n. med. Agnes Frankel

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie również obroniła rozprawę doktorską

Społeczeństwo narzuca nam różne opinie jak wyglądać, jak się ubierać, jak żyć. Sprawie to, że wiele z nas ma trudność żeby kochać siebie w pełni. Czas odrzucić cały ten chaos, który do nas dociera. Dobrze pobyć trochę ze sobą, odkrywać siebie i docenić to co się ma.

Zdrowie zaczyna się od głowy, zacznijmy od poznania siebie, aby ten świat, który nas otacza był bardziej skupiony na tym żeby być sobą. Wiele kobiet zmaga się z kompleksami, które są zupełnie nie potrzebne. Ważne, aby akceptować swoje niedoskonałości. Medycyna estetyczna i piękna skóra to nie powinna być moda. Skóra jako organ odzwierciedla stan naszego zdrowia. Na jej wygląd wpływa stan całego organizmu m.in. hormony, poziom stresu, dieta czy ilość snu. Jeżeli pragniemy być pięknym i zdrowym, powinniśmy zacząć od zmiany naszych codziennych nawyków i kontrolować stan naszego zdrowia wykonując regularnie badania profilaktyczne.

Każda z nas dąży do swojego wykreowanego ideału, kanonu piękna, pomijając w tym wszystkim siebie. Zmienienie swojego wyglądu poprzez gabinet medycyny estetycznej, na siłę kiedy nie poznałyśmy jeszcze dobrze siebie, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Nie raz do mojego gabinetu przychodzą bardzo młode dziewczyny, które nie wiedzą jeszcze kim są i chcą podejmować nieracjonalne decyzję dotyczące swojego wyglądu.

Genów nie zmienimy, ale możemy wpłynąć na to aby wolniej się starzeć. Są trzy złote zasady, które dałabym każdej kobiecie. Na początku zaczynajmy od profilaktyki wykonujmy regularnie badania profilaktyczne, aby systematycznie dbać stan swojego zdrowia. Dobrze wybrać sobie kilka dat w roku, kiedy udajemy się na badania np. taki dzień kobiet. Patrzymy na jakim etapie jest nasze zdrowie, ciało, my.

Po drugie warto wprowadzić systematyczną aktywność fizyczną, dostosowaną do siebie, do swoich możliwości. Ważne, aby była to nasza rutyna, przyjemność a nie przymus. Poświęćmy chociaż 3/4 dni na spacer, rower, pływanie lub inną aktywność fizyczną, która sprawia nam radość.

Po trzecie, kiedy zadbaliśmy już o nasze zdrowie wewnętrznie, warto zatroszczyć się o naszą skórę zewnętrznie. Natomiast nie ma co wybierać pierwszego lepszego zabiegu za milion monet. Warto wybrać się najpierw na wizytę bez wskazywania konkretnego zabiegu, gdzie zbadamy potrzeby naszej skóry. Na ten moment mamy już dostępne technologie, które są w stanie pokazać w jakim stanie jest nasza skóra. Po takim badaniu, mamy pełen obraz na potrzeby naszej skóry. Każda z nas może wskazać co sprawia jej największy problem np. otwarte pory, przebarwienia. Po tym wszystkim siadamy i rozmawiamy co dokładnie możemy zrobić, żeby skóra była zagęszczona, aby mniej czynników zewnętrznych działało na nią negatywnie, wracamy uwagę na wiek pacjentki i na potrzeby jej skóry, ustalamy jaki składnik dobrać żeby terapia faktycznie zadziałała, nie tylko naskórkowo, ale w głębszych warstwach skóry. Świetnym rozwiązaniem są terapie autorskie. Ważne, aby dobrać do każdej pacjentki indywidualną dopasowaną terapie, o określonych parametrach. Dlatego bądźmy w sprawdzonych miejscach, ze względu na to, że nie tylko oddajemy swoje piękno, ale i zdrowie.

Next article